Jak často umývat auto?
Jednoduše tak, jak je potřeba. Většina automobilových nadšenců myje svůj vůz nejméně jednou týdně. Pokud nemáte na pravidelné mytí čas, vyzkoušejte přípravek Mothers® pro mytí bez vody, detailer nebo vosk ve spreji, abyste se zbavili prachu a lehkých nečistot předtím, než dojde k silnějšímu znečistění.
Jak se nejlépe zbavit hmyzu a silničních nečistot bez rizika poškození laku nebo voskové vrstvy?
Použijte nezředěný autošampon Mothers® pro předmytí od odolných nečistot. Aplikujte pomocí mikrovláknového či pěnového aplikátoru a rozetřete. Koncentrovaný autošampon spolehlivě rozloží zaschlý hmyz a silniční nečistoty bez porušení voskové vrstvy i laku.
Platí u autošamponu pravidlo čím více, tím lépe?
Pouze v některých případech např. při odstraňování zaschlého hmyzu či odolných nečistot, kdy vám větší dávka značně usnadní a urychlí mytí. Nicméně příliš mnoho přípravku v mycím rozoku může na laku vytvořit nežádoucí film, který je velmi přilnavý, odolný a nelehce se odstraňuje. Pro optimální mytí používejte 10 ml autošamponu na 1 l vody. Autošampony Mothers® jsou pro váš lak bezpečné i ve vyšší koncentraci.
Proč není dobré používat saponát k mytí auta?
Čisticí prostředky pro domácnost mají své specifické účinky, které nejsou vhodné pro automobily. V případě saponátu je kladen důraz na rozkládání tuků. Jelikož automobilový vosk je v podstatě tuk, saponát voskovou vrstvu rozloží a zanechá lak nechráněný s minimálním leskem. Některé přípravky navíc obsahují abrazivní prášek, který nenávratně poškodí lakovaný povrch. Pro péči o auto tedy používejte výhradně kvalitní a ověřené přípravky k tomu určené.
Proč se vyhnout automatickým myčkám?
Mnoho automatických myček používá mechanické kartáče, které vašemu laku rozhodně neprospívají a mohou ho narušit. Často také k mytí používají recyklovanou vodu, která i přes vyspělé filtrační metody může obsahovat rozpuštěnou sůl a další chemikálie.
Jaký typ ručníku je vhodný k sušení?
Mnoho let Mothers® doporučovalo jedině 100 % bavlněný froté ručník, žadný polyester. Ale pouze do doby, než přišlo na řadu mikrovlákno. Přestože je mikrovlákno syntetické, má mnohonásobně lépší absorpční vlastnosti než bavlna a díky ultra jemným vláknům nehrozí poškrábání laku. Existuje mnoho mikrovláknových ručníků různých složení, kvality a velikosti. Pro sušení je ideální ručník z měkké tkaniny s 80 % polyesteru a 20 % polyamidu o rozměru 40 x 40 cm. Některé ručníky mají navíc super absorpční vaflovou strukturu. Kterýkoliv ručník si vyberete, vždy je vhodné jej prát odděleně a bez aviváže, která na laku zanechává viditelné stopy.
Proč je zde cenový rozdíl mezi levnou autokosmetikou a dražšími produkty Mothers®?
Opravdu byste použili přípravek za pár korun na své drahé a opečovávané auto? Vše je pouze o kvalitě – dostanete přesně to, za co zaplatíte. Mothers® pro své produkty používá pouze prémiové a vysoce kvalitní ingredience. Stačí vyzkoušet a ihned poznáte rozdíl.
Jaký je rozdíl mezi voskem ve spreji, detailerem a přípravkem pro mytí s voskem bez použití vody?
Všechny tyto produkty čistí a dodávají lesk, ale jak poznat, který je právě pro vás? Pokud se potřebujete zbavit prachu či otisků prstů a dodat lesk, použijte detailer. Chcete důkladně umýt auto, ale nemáte po ruce kbelík s vodou, použijte mycí přípravek s voskem bez použití vody. Potřebujete dlouhotrvající lesk, použijte vosk ve spreji.
Co je to clay [klej]?
Clay se použivá k odstranění kontaminantů z lakovaných povrchů. Dokáže spolehlivě a efektivně odstranit nečistoty, které odolávají mytí a leštění. Pokud po umytí auta přejedete prsty po laku a ucítíte drobné výstupky a lepivé částice, pak vám použití claye jistě pomůže. Před použitím claye povrch vždy umyjte a po použití navoskujte, protože clay může vosk narušit či odstranit.
Jaký je rozdíl mezi leštěnkou a voskem?
Leštěnka obsahuje sloučeniny, které zmenšují nebo odstraňují škrábance a vady v lakovaném povrchu. Naproti tomu vosk vytvoří na povrchu laku silnou a tvrdou ochrannou vrstvu. Letěnka obsahuje abraziva, která vyhlazují a čistí. Vosk může být buď syntetický nebo přírodní (často se setkáte se slovem karnauba, což je nejtvrdší přirodní vosk).
Jak často je třeba lak voskovat?
Interval z velké části závisí na vnějších podmínkách. Pokud auto garážujete, vydrží vosk bez problémů i 6 měsíců. Když je lak permanentně vystaven okolním vlivům, doporučuje se voskovat jednou za 3 až 4 měsíce. Záleží také na barevném odstínu, světlé barvy zpravidla nevyžadují tak časté voskování jako barvy tmavší.
Lze to s voskovaním a leštěním přehnat?
Čistící vosk obsahující jemná abraziva lze bez problémů aplikovat každé 2 měsíce. Pokud voskujete častěji, hodí se používat čistý vosk bez lešticích vlastností.
Je snadnější používat tekutý vosk oproti tuhému?
Ne tak docela, moderní složení tuhých vosků umožňuje stejně snadnou aplikaci jako vosky tekuté, záleží na preferenci uživatele. Zakoupení tuhého vosku však může být ekonomičtější, jelikož jedna plechovka obvykle vystačí na více použití než lahvička vosku tekutého.
Lze auto voskovat na přímém slunci?
Vždy je lepší voskovat ve stínu, jelikož rozpálený povrch vosk doslova zapeče a může být následně obtížné vosk odstranit. Pokud nemáte jinou možnost, doporučuje se použít syntetický vosk.
Jak si poradit se zaschlými skvrnami od vody?
Jednoduše je odstraňte, co nejdříve je to možné, protože pokud se skvrny pod přímým sluncem zapečou, jejich odstranění bude o to náročnější. Snadno to zvládnete s pomocí detaileru a mikrovláknové utěrky. Zašlé vodní skvrny lze lehce odstranit s pomocí brusné a lešticí pasty a následným navoskováním pro zajištění ochrany.